2026 Calendar Mastiffs 16-Month Square Wall, BrownTrout BT04538
Mastiffs 2026 Square Wall Calendar
The Mastiff, also known as the Old English Mastiff, is a gentle, loyal companion. This laid-back, dignified dog bonds immediately with people and enjoys attention. One of the heaviest dog breeds, a male Mastiff can weigh more than 200 pounds. To keep their giant bodies healthy, they require lots of exercise. Mastiff lovers will enjoy this beautifully photographed calendar.
Specifications
- Year: 12 months (January to December 2026) PLUS 4 months (September to December 2025) on a page
- Dimensions: (closed) 30.5 x 30.5cm, (opened) 30.5 x 61cm
- Format: Square Wall
Features
- International public holidays and other important dates
- Previous and forward months reference
- Printed on FSC certified paper with soy-based ink
- Comes with a drill hole for easy hanging
- Plastic-free featuring wrap-around cover with seal.
#Planner #Diary #Organiser #Office #Home #Twenty-Six
(9798330704538)
| SKU | 9798330704538 |
| Model # | BT04538 |
| Barcode # | 9798330704538 |
| Brand | BrownTrout Publishers Inc. |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Assembled Length | 0.300m |
| Assembled Height | 0.005m |
| Assembled Width | 0.300m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997