2026 Calendar LANG Wild-At-Heart Calendar Fits Wall Frame
LANG Calendar 2026 - Wild-At-Heart by Barbra Ignatiev
Every LANG Calendar begins with great art, and since 1982, LANG's strong heritage has attracted numerous world-renowned artists for which the brand has achieved industry recognition. Each LANG Calendar is a distinctive representation of original art created by today's most talented artists. LANG Calendars can also be recognised by the high-quality, linen-embossed paper that has a classic, luxurious feel.
Specifications
- Year: 12 months (January to December 2026)
- Dimensions (W x H): 34 x 30.5cm (34cm x 61cm when open)
- Format: Horizontal Wall
- Fits Lang calendar frames and hangers
Features
- Full-colour artworks by nationally recognised artists
- Brass grommet to prevent tear
- High-quality, durable linen embossed paper stock
- Matching embossed gift jacket
- Previous and forward month reference
- International holidays and significant dates
- Moon phases
- Large day grids for notes
#Wall #Calendar #Planner #Diary #Organiser #Office #Home #Twenty-Six #Art
(726225145271)
| SKU | 726225145271 |
| Model # | 26991002012 |
| Barcode # | 726225145271 |
| Brand | LANG |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.005m |
| Shipping Height | 0.430m |
| Shipping Length | 0.330m |
| Assembled Length | 0.340m |
| Assembled Height | 0.006m |
| Assembled Width | 0.305m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997