2026 Calendar Gold Coast & Hinterland Horizontal Wall, BrownTrout A06323
Gold Coast & Hinterland 2026 Horizontal Wall Calendar
The Gold Coast & Hinterland 2026 Horizontal Wall Calendar showcases images of 12 popular Gold Coast attractions and regional landscapes.
Specifications
- Year: 12 months (January to December 2026)
- Dimensions (W x H): closed 30.5cm x 24.5cm, opened 30.5cm x 49cm
- Format: Horizontal Wall
Features
- International public holidays and other important dates
- Australian and New Zealand school term dates
- A bonus year planner
- Previous and forward months reference
- Southern hemisphere moon phases
- Printed on FSC certified paper with soy-based ink
- Comes with a drill hole for easy hanging
- Shrink wrapped with cardboard stiffener for safe postage
#Australiana #Planner #Diary #Organiser #Office #Home #Twenty-Six
(9347301106323)
| SKU | 9347301106323 |
| Model # | A06323 |
| Barcode # | 9347301106323 |
| Brand | BrownTrout Publishers Inc. |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.010m |
| Shipping Height | 0.320m |
| Shipping Length | 0.260m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997