2026 Calendar Ginger Cats 16-Month Square Wall, BrownTrout BT03425
Ginger Cats 2026 Square Wall Calendar
Ginger cats are domesticated felines that get their name from their ginger-colored fur. Filled with sweet ginger cats in various poses, from regal to playful, this calendar is the perfect gift for a cat lover in your life, or for your own home or office!
Specifications
- Year: 12 months (January to December 2026) PLUS 4 months (September to December 2025) on a page
- Dimensions: (closed) 30.5 x 30.5cm, (opened) 30.5 x 61cm
- Format: Square Wall
Features
- International public holidays and other important dates
- Previous and forward months reference
- Printed on FSC certified paper with soy-based ink
- Comes with a drill hole for easy hanging
- Plastic-free featuring wrap-around cover with seal.
#Planner #Diary #Organiser #Office #Home #Twenty-Six
(9798330703425)
| SKU | 9798330703425 |
| Model # | BT03425 |
| Barcode # | 9798330703425 |
| Brand | BrownTrout Publishers Inc. |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Assembled Length | 0.300m |
| Assembled Height | 0.005m |
| Assembled Width | 0.300m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997