2026 Calendar Dogma 16-Month Square Wall, Sellers S43196
Dogma 2026 Square Wall Calendar
With its delightful photos of our canine pals, it's no surprise that Dogma is one of our best-selling calendars. Each month, a charming photograph is paired with a lighthearted saying, capturing the endearing personality of man's best friend. Dogma hasn't gone entirely to the dogs.
Specifications
- Year: 12 months (January to December 2026) PLUS 4 months spread (September to December 2025)
- Dimensions (W x H): 30.5 x 30.5cm (30.5 x 61cm when open)
Features
- Printed on FSC-certified paper with soy-based ink
- Sturdy UV protected cover
- Generous grid space for notes, appointments, and reminders
- Official major world holidays and observances
- Moon phases, based on Universal Time
- Previous and forward months reference
#Planner #Diary #Organiser #Office #Home #Twenty-Six
(9781531943196)
| SKU | 9781531943196 |
| Model # | CA-4319 |
| Barcode # | 9781531943196 |
| Brand | Sellers Publishing |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Assembled Length | 0.300m |
| Assembled Height | 0.005m |
| Assembled Width | 0.300m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997