2026 Calendar David Messent Birds of Australia Horizontal Wall BC
$8.99
RRP $14.99
SAVE 40%
SOLD OUT
2026 Birds of Australia Wall Calendar by David Messent
Featuring photographs taken by well known photographer David Messent, this calendar includes:
- A 2-page year planner inside the back cover
- Significant dates (Australian, New Zealand and International)
- Australian school holidays
- Previous and forward month references
Specifications
- Date: 12 months (January to December 2026)
- Dimensions (W x H): 34 x 24cm (34 x 48cm when opened)
#Calendar #Diary #Planner #Organiser #Office #School #Home #Twenty Six
(9318306190266)
| SKU | 9318306190266 |
| Model # | BC |
| Barcode # | 9318306190266 |
| Brand | David Messent |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.005m |
| Shipping Height | 0.340m |
| Shipping Length | 0.250m |
| Assembled Length | 0.240m |
| Assembled Height | 0.329m |
| Assembled Width | 0.005m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997