2026 Calendar Colours of New Zealand Double-View Desk Easel, BrownTrout A05364
Colours of New Zealand 2026 Double-View Desk Easel Calendar
Remarkable colour photos depicting New Zealand's captivating landscape and breath-taking views.
Prop up this attractive compact 12-month calendar on a desk or countertop using its sturdy fold-out stand. The calendar months are separate from the images so that you can choose which image you want to view each month. Perfect for any home or office.
Specifications
- Year: 12 months (January to December 2026)
- Format: Desk Easel
- Dimensions: 19 x 15.2cm
- Wiro bound
Features
- Year At-A-Glance dates
- International, Australian and New Zealand Public Holidays
- Shrink wrapped to decrease the risk of damage in transit and ready to send as a gift
- FSC certified paper, soy-based inks
#Planner #Diary #Organiser #Office #Home #Twenty-Six
(9347301105364)
| SKU | 9347301105364 |
| Model # | A05364 |
| Barcode # | 9347301105364 |
| Brand | BrownTrout Publishers Inc. |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.010m |
| Shipping Height | 0.290m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997