2026 Calendar Cavalier King Charles Spaniels 16-Month Square Wall, BrownTrout BT02824
Cavalier King Charles Spaniels 2026 Square Wall Calendar
The Cavalier King Charles Spaniel possesses quite a sunny disposition, which has made it one of the most popular dogs in England. Outgoing and sprightly, it is also an elegant and graceful dog that adores children. Loveable, long-eared Cavalier King Charles Spaniels are charming as can be in this splendid calendar.
Specifications
- Year: 12 months (January to December 2026) PLUS 4 months (September to December 2025) on a page
- Dimensions: (closed) 30.5 x 30.5cm, (opened) 30.5 x 61cm
- Format: Square Wall
Features
- International public holidays and other important dates
- Previous and forward months reference
- Printed on FSC certified paper with soy-based ink
- Comes with a drill hole for easy hanging
- Plastic-free featuring wrap-around cover with seal.
#Planner #Diary #Organiser #Office #Home #Twenty-Six
(9798330702824)
| SKU | 9798330702824 |
| Model # | BT02824 |
| Barcode # | 9798330702824 |
| Brand | BrownTrout Publishers Inc. |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Assembled Length | 0.300m |
| Assembled Height | 0.005m |
| Assembled Width | 0.300m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997