2026 Calendar Avanti Cranky Kitties 16-Month Mini Wall, BrownTrout BT01407
Avanti Cranky Kitties 2026 Mini Wall Calendar
Often funny and always fun, the Avanti brand gives you a humorous way to keep connected with the ones you love. Featuring bold graphics, vivid colors, and fresh, sassy verses, Avanti delivers humor with an attitude.
Specifications
- Year: 12 months (January to December 2026) PLUS 4 months spread (September to December 2025)
- Dimensions (W x H): closed 17.8 x 17.8cm, opened 17.8 x 35.6cm
- Format: Mini Wall
Features
- Planning spread for September to December of previous year
- Official major world holidays and observances
- Moon phases, based on Universal Time
- Printed on FSC-certified paper with soy-based ink
#Planner #Diary #Organiser #Office #Home #Twenty-Six
(9798330701407)
| SKU | 9798330701407 |
| Model # | BT01407 |
| Barcode # | 9798330701407 |
| Brand | BrownTrout Publishers Inc. |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.010m |
| Shipping Height | 0.290m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997