2026 Calendar American Muscle Cars Official 16-Month Square Wall, BrownTrout BT01322
American Muscle Cars Official 2026 Square Wall Calendar
Essentially an American phenomenon, hot rods were built with the best of both worlds: the sleekness of classic car silhouettes with in-your-face horsepower and high-performance engines. Go cruising into the sunset with this American Muscle Cars calendar, which showcases beautiful photography of muscle car favorites in different locales.
Specifications
- Year: 12 months (January to December 2026) PLUS 4 months (September to December 2025) on a page
- Dimensions: (closed) 30.5 x 30.5cm, (opened) 30.5 x 61cm
- Format: Square Wall
Features
- International public holidays and other important dates
- Previous and forward months reference
- Printed on FSC certified paper with soy-based ink
- Comes with a drill hole for easy hanging
- Plastic-free featuring wrap-around cover with seal.
#Planner #Diary #Organiser #Office #Home #Twenty-Six
(9798330701322)
| SKU | 9798330701322 |
| Model # | BT01322 |
| Barcode # | 9798330701322 |
| Brand | BrownTrout Publishers Inc. |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Assembled Length | 0.300m |
| Assembled Height | 0.005m |
| Assembled Width | 0.300m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997