2026-2027 18-Month Diary Moleskine Large Daily Classic Planner Softcover Black, M-DSB18DC3Y27
Moleskine 2026-2027 18-Month Daily Classic Planner
Plan every day in detail with this 18-Month Daily Planner. Running from July 2026 to December 2027, it offers a full page per day, giving you ample space to note events, appointments, to-dos, reminders and plans.
Putting pen to paper in a Moleskine Planner helps clear the mind, sharpen focus and bring clarity to your thinking. Planning on paper is a simple daily ritual that unleashes your genius and, at the end of the year, leaves behind a tangible record of the moments that mattered.
Specifications
- Date: 18 Months (July 2026 to December 2027)
- Size: Large (13 x 21cm)
- Format: Day to Page
- Soft cover
Features
- Rounded corners, elastic closure and matching ribbon bookmark
- Ivory-coloured pages, 70 gsm, acid-free paper
- Useful tools: calendar, travel planning, ideas and goals, ruled pages for notes
- Stickers to customise your plans and year stickers for the spine
- Expandable inner pocket in the back
- 'In case of loss' notice printed on the flyleaf
- Lies flat opening
- The paper of this Moleskine object is made of material from well-managed, FSC-certified forests and other controlled sources.
#DailyPlanner #MoleskineDiary #BlackPlanner #SoftcoverPlanner #LargePlanner #ProductivityTools #2026Diary #PlannerLife #OfficeEssentials #KaraOnline
(8056999279776)
| SKU | 8056999279776 |
| Model # | M-DSB18DC3Y27 |
| Barcode # | 8056999279776 |
| Brand | Moleskine |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Assembled Length | 0.130m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.210m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997