2026 16-Month Planner Designer Essentials: The Art of Blooms Monthly/Weekly, Sellers S44049
The Art of Blooms 2026 Designer Essentials 16-Month Weekly Planner
The Design Essentials range of weekly planners features streamlined interior pages for ultimate planning.
Specifications
- Year: 16 months (September 2025 to December 2026)
- Format: Weekly & Monthly Views
- Dimensions (W x H): 15.3 x 23cm
Features
- Colour image each week
- Wire-O binding allows calendar to open flat
- Front and back storage pockets with built-in perforated page marker
- Yearly and monthly overview grids
- Forward year planning and note pages in back
#Desk #Calendar #Planner #Diary #Organiser #Office #Home #Twenty-Six
(9781531944049)
| SKU | 9781531944049 |
| Model # | S44049 |
| Barcode # | 9781531944049 |
| Brand | Sellers Publishing |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.290m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997