2026 Diary Planner Quarto Month to View Blue Last Diary Company MP1400BL
2026 Planner Diary by The Last Diary Company
Simplicity at its best in a fine-grained PVC cover. The MP1400 Planner is a month to a spread for easy planning, each spread has calendars for the previous and following months as well as a shaded column for notes. The saddle stitched construction allows it to sit flat on the desk.
Specifications
- Date: 12 months (January to December 2026)
- Format: Month to View
- Page Size: Quarto (W210mm x H260mm)
Features
- Bound in a flexible PVC cover
- Lay-flat opening
- Previous and forward months reference
- Printed on white paper with dark green text
(9323606000771)
| SKU | 9323606000771 |
| Model # | MP1400BL |
| Barcode # | 9323606000771 |
| Brand | Last Diary Company |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.230m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.340m |
| Assembled Length | 0.260m |
| Assembled Height | 0.006m |
| Assembled Width | 0.210m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997