2026 Diary Ainsley A5 Week to View Wiro Blue Last Diary Company AA57BL
2026 Ainsley Diary by The Last Diary Company
Designed for the busy person who requires a durable diary. The Ainsley has a grained PVC cover, the insert having a double wiro binding which allows it to lay flat when open. Available in a variety of colours, great for those wishing to add a bit of colour to their day.
Specifications
- Date: 12 months (January to December 2026)
- Format: Week to View
- Page Size: A5 (W148mm x H210mm)
Features
- Wiro bound in a flexible PVC cover
- Australian public holidays and school term dates
- International holidays
- Past and future calendars
- Staff leave chart
- Ribbon marker
- Printed on white paper with easy to read black and grey text
(9323606001204)
| SKU | 9323606001204 |
| Model # | AA57BL |
| Barcode # | 9323606001204 |
| Brand | Last Diary Company |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.215m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.280m |
| Unit Of Measure | ea |
| Assembled Length | 0.210m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.148m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997