2025-2026 18-Month Diary Paperblanks Midi Week-At-A-Time Horiz. Hardcover Vault of the Milan Cathedral
Paperblanks 2026 Vault of the Milan Cathedral 18-month Planner
Duomo di Milano
The Duomo di Milano represents the pinnacle of Italian Gothic architecture. The drawing recreated here is part of a series proposed by the architect Paolo Cesa Bianchi for the decoration of the interior vaults of the Cathedral. The soaring arabesques create a sense of a faux relief arborescence over a golden background.
Specifications
- Date: 18 Months (July 2025 to December 2026)
- Size: Midi (13 x 18 x 2.2cm)
- Format: Week to View (Horizontal)
- 208 pages of acid-free FSC-certified 80gsm paper
- Hardcover wrap closure
- Smyth sewn binding (threaded stitching and glue, as needed)
- Language: English
Features
- Memento pouch and 2 ribbon markers
- 100% recycled binder boards
- Decorative printed cover paper
- Monthly planner
- Conversion tables
- Year planner
- International dialling codes
- Mini calendars
- International holidays
- World time zones
- Note-taking pages
- Address book insert
- Name plate
#Calendar #Diary #Planner #Organiser #Office #School #Home #Twenty Six
(9780349707136)
| SKU | 9780349707136 |
| Model # | 9780349707136 |
| Barcode # | 9780349707136 |
| Brand | Paperblanks |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.215m |
| Shipping Height | 0.027m |
| Shipping Length | 0.280m |
| Assembled Length | 0.130m |
| Assembled Height | 0.179m |
| Assembled Width | 0.022m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997