Royal Worcester Wrendale Designs Utensil Jar 15cm Hedgehog, Whitehill WN4388-XL
Royal Worcester Wrendale Designs Hedgehog Utensil Jar
Love and hedgehugs
Featuring the 'Love and hedgehugs' hedgehog design, this utensils jar will look stunning in any kitchen and is a great way to keep your utensils tidy.
Details
- Material: Fine bone china
- Dimensions: 14.8cm H
- Presentation: Branded wrap
- Product Care: Dishwasher and microwave safe
Original watercolours hand-painted by Hannah Dale in Lincolnshire. This product is designed in Royal Worcester's studio in Stoke on Trent, UK and manufactured outside of the UK to Portmeirion Group's high standards
#Kitchen #Drink #Gift #Eat #Cooking #Home Decor #Bar
(749151793576)
| SKU | 749151793576 |
| Model # | WN4388-XL |
| Barcode # | 749151793576 |
| Brand | Royal Worcester |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Assembled Length | 0.145m |
| Assembled Height | 0.099m |
| Assembled Width | 0.145m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997