Moleskine Classic Notebook Pocket - Myrtle Green, Plain, Soft Cover
Moleskine Classic Notebook Pocket
- Myrtle Green, Plain, Soft Cover
The Classic Collection featuring bold new colours and a variety of page layouts just waiting to be filled with your ideas. Including all the characteristic elements of the legendary notebook: rounded corners, ivory pages, elastic closure, bookmark ribbon and expandable back pocket
- enclosed within a colourful soft cover
- 70gsm, acid-free paper
- "Incase of Loss" printed on the flyleaf
- Expandable inner back pocket
- Reusable paperband B-SIDE featuring additional printed tools
- Lies flat.
#School #Office #Stationery
(8058647629155)
| SKU | 8058647629155 |
| Model # | 8058647629155 |
| Barcode # | 8058647629155 |
| Brand | Moleskine |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.290m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Unit Of Measure | ea |
| Assembled Length | 0.015m |
| Assembled Height | 0.115m |
| Assembled Width | 0.090m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997