Marvel Figurine Spider-man Tower Series Surprise Hero Box 10142
Spider-Man Tower Series Surprise Hero Box
Introducing the Spider-Man Hero Box Tower Series, a tribute to the iconic wall-crawler's rich history! Step into the web-slinging world with this Blind Box collection, where each box holds a piece of Spider-Man history dating back to the Amazing Fantasy #15 series in 1962. Inspired by the first appearance of Spider-Man, this Blind Box series features seven unique designs showcasing beloved Spider-Man characters. Each character is a building block in the ultimate Spider-Man high-rise.
Features
- Each character boasts a unique design, ensuring a one-of-a-kind addition to your collection.
- From the classic Spider-Man to futuristic iterations, this collection spans the entire spectrum of Spidey's legacy in dynamic action poses.
- Combine all seven characters to create a towering masterpiece that stands at an impressive 52 cm.
Specifications
- Dimensions (Figurine): 12.5 x 7.5 x 8.2cm
- Dimensions (Packaging): 8 x 8 x 12cm
#Toy #Collect #Play
(843309101425)
| SKU | 843309101425 |
| Model # | 10142 |
| Barcode # | 843309101425 |
| Brand | Yume |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.225m |
| Shipping Cubic | 0.002700000m3 |
| Assembled Length | 0.080m |
| Assembled Height | 0.115m |
| Assembled Width | 0.080m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997