Florence Broadhurst Sydney Reed Diffuser 200mL, Cognescenti 331496
Florence Broadhurst Sydney Reed Diffuser
This intensely fragranced reed diffuser will infuse the air with a heavenly aroma.
This fragrance combines leafy freshness with floral sophistication, grounded by a rich, warm finish, perfect for enlivening interiors with refined character.
Directions
- Insert the included reed sticks into the fragrance oil, capillary action releases a gentle, continuous scent into the room
- Adjust scent strength by using fewer or more reeds
Fragrance Notes
- Top: Green Laves, Water
- Heart: Peony, Magnolia
- Base: Patchouli, Vanilla
#aromatherapy #meditation #affordable luxury #home decor #gift
(9311679331496)
| SKU | 9311679331496 |
| Model # | 331496 |
| Barcode # | 9311679331496 |
| Brand | Florence Broadhurst |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Assembled Length | 0.200m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.100m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997