Armaf Miss Armaf Eau de Parfum 100mL Grandeur For Ladies, CFC ARS06
Armaf Miss Armaf Grandeur Eau de Parfum
100mL / Fragrance for Ladies
Unveil your inner elegance with Armaf Miss Armaf Grandeur Eau De Parfum, a fragrance inspired by modern femininity. Launched in 2023, this scent is perfect for all occasions, offering a refined and sophisticated aroma. It opens with the fresh, zesty notes of bergamot, which then evolve into a romantic bouquet of roses. The fragrance settles into a deeply floral heart, embodying grace and sophistication.
Armaf Miss Grandeur EDP beautifully balances fresh florals, a fruity heart, and a warm, musky base, creating a luxurious and captivating scent. Housed in an elegant bottle, it's the perfect addition to your fragrance collection.
Fragrance Notes
- Top: Bergamot, Rose and Floral Notes
- Heart: Peach and Fruity Notes
- Base: Amber, Musk and Patchouli
#Best Eau de Parfum #Long-lasting Eau de Parfum #Luxury Eau de Parfum #Designer Eau de Parfum
(6294015168174)
| SKU | 6294015168174 |
| Model # | ARS06 |
| Barcode # | 6294015168174 |
| Brand | Armaf |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997