2026 Planner Peanuts Monthly/Weekly, Andrews McMeel AM98410
Peanuts 2026 Monthly/Weekly Planner
Let the antics of the PEANUTS gang help keep a smile on your face while staying organized throughout the year with this adorable and functional planner.
Filled with a year's worth of classic black and white Sunday cartoons, the PEANUTS 2026 Monthly/Weekly Planner offers plenty of space to jot down appointments, meetings, activities, or notes, and fits easily on a counter or desk, either at home or at the office.
Specifications
- Year: 12 months (January to December 2026)
- Size: closed 19 x 24cm, opened 38 x 24cm
- Format: Monthly & Weekly Views
- Pages: 144
Features
- Calendar lays flat when open
- Sturdy softcover enhanced with spot gloss
- Elastic band closure
- Handy reference pages, and lots of space for notes
- Year-at-a-glance pages for previous, current and forward year
- Official major world holidays and observances
- Moon phases, based on Universal Time
- Printed on FSC-certified paper with soy-based ink
- A black and white Sunday cartoon each week
#Desk #Calendar #Planner #Diary #Organiser #Office #Home #Twenty-Six
(9781524898410)
| SKU | 9781524898410 |
| Model # | AM98410 |
| Barcode # | 9781524898410 |
| Brand | Andrews McMeel Publishing |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.290m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997